Przeskocz do treści

O nas – Skawina

Niepubliczny Żłobek “Majowa Łąka” w Skawinie działa od 1.09.2020 r.

Miejsce jest kontynuacją działalności opieki nad dziećmi w wieku żłobkowym, zapoczątkowanej w 2016 roku w Niepublicznym Żłobku “Majowa Łąka” w Krakowie przy ul. Komuny Paryskiej w Krakowie.

Zdobyte doświadczenie, opracowane standardy pracy, zapotrzebowanie na terenie miasta Skawina na organizację opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, spowodowały, że podjęliśmy decyzję z początkiem 2020 roku, by otworzyć Żłobek w Skawinie.

W czerwcu rozpoczęliśmy prace adaptacyjne lokalu przy ul. Krakowskiej 64 w Skawinie. Już od września stworzyliśmy miejsce przyjazne dzieciom, spełniające warunki jak najbardziej zbliżone do domowych. Rzecz jasna spełniliśmy także normy sanitarne i higieniczne oraz przeciwpożarowe.

Tak więc posiadając komplet dokumentów stwierdzających brak przeciwwskazań do otwarcia żłobka, z dniem 1.09.2020 r. Niepubliczny Żłobek “Majowa Łąka” został wpisany do rejestru żłobków prowadzonego przez Burmistrza Gminy Skawina.

Nasz żłobek pełni funkcję pielęgnacyjną, opiekuńczą i wychowawczą.

Staramy się otoczyć dzieci troską, ciepłem i czułością, tak, by zapewnić im najwyższy poziom poczucia bezpieczeństwa.

Opieka nad dziećmi sprawowana jest już od godziny 6:00 do 17:00.

Nasz zespół opiekunów stanowią Ciocie posiadające doświadczenie oraz niezbędne kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku żłobkowym. Ponadto warto zwrócić uwagę, że mamy komfort niezależności: własny budynek, z kuchnią (własne wyżywienie) i parking. Walorem jest także dogodny dojazd; blisko przystanek MPK Kraków a niedaleko obwodnica Krakowa.

Żłobek "Majowa Łąka" Skawina jest przeznaczony dla  dzieci w wieku od 5 miesięcy do 3 lat.